Adana’nın Lezzetleri, Ankaralılarla buluşacak – Adana Haber Merkezi

Adana Tanıtım Günleri etkinliği için emek harcamalar hızlandırıldı.

Adana’nın damak lezzetlerini, kültürünü  ve sanatını Başkentlilerle buluşturmanın gayreti ve emek harcamaları için Genel Başkan Yunus Sakarya, Genel Yazman Mehmet Kubat, Denetim Kurulu Başkan vekili Saim Çetenak, Adana temsilcileri Erdogan İşlek ve Hacer Ceylan ile Proje Koordinatörü Bektaş Avcı’dan oluşan kurul, Adana Valisi Dr.Süleyman Elban’ı ziyaret etti.

10 – 13 Kasım 2022 tarihlerinde Ankara Millet Bahçesi’nde yapılacak olan; Adana Tanıtım Günleri için hazırlık emek harcamaları kapsamında  Genel Başkan Yunus Sakarya’nın başkanlığında oluşan kurul; ilk ziyareti Adana Valisi Sayın Dr. Süleyman Elban’a yapmış oldu.

Ziyarette; 10Adanalılar Derneği-13 Kasım 2022’de yapılacak olan Adana Tanıtım Günleri etkinliğinin içerik ve program başlıklarının sunumunu Dernek Genel Sekreteri Mehmet Kubat yapmış oldu. Vali Elban; Ankara’da ilk kez yapılacak olan Adana Tanıtım Günleri’nin Adana’mıza özgü olan lezzetlerin ve kültürünün tüm yanlarıyla tanıtılmasının önemini belirterek başarıya ulaşmış bir organizasyonun  gerçekleşmesi için desteklerini esirgemeyeceğini  belirtti.

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban; Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelmiş olarak Ankara’da  yaşayan 7.5 milyon insana Adana’nın tarihini, kültürünü ve lezzetlerini tattırmanın mühim bir iş ve gelişme olduğunaq dikkat çekerek; İşbirliği yapılacak olan Kamu, STK’lar ve hususi sektörle süratli bir halde görüşülmesi için bir emek verme grubu kurulması, lüzumlu altyapının hazırlanması ve faaliyetlere bir an ilkin başlanması icap ettiğini belirtti.

Adana Valisi Elban’a, Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği takdim etmiş olduğu plaketinin peşinden kurul olarak, bir sonraki çalışmaların değerlendirileceği toplantı günü kararlaştırılarak, toplantı  sonlandırıldı.

Adanalılar Derneği

Hemen sonra kurul olarak, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı  Zeydan Karalar’ı ziyaret eden kurul; Adana Tanıtım Günü ile ilgili bilgilendirme yapmış oldu.

Adana'da Motorlu Araç Sayısı Belli Oldu: 5 Araçtan Biri Motorsiklet

Adana’da Motorlu Vasıta Sayısı Belli Oldu: 5 Araçtan Biri Motorsiklet

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar da; Adana’ya ve hemşehrilerimize yapılacak her mevzuda derneği destekleyeceklerini ve bu mevzuda daha önceleri girişimlerde bulunulmuş sadece bir türlü gerçekleşmemiş olan bu tanıtımın yapılması mevzusunda; Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin daha önceki yapmış olduğu programlardan da anlaşıldığı suretiyle başarıya ulaşmış olacağını düşündüğünü ve tüm çalışmalara tam desteği vereceğini belirttiler.

Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği adına oluşturulan kurul üyeleri; gerek Vali Elban’a ve gerekse de Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar’a yapmış olduğu açıklamalarda, Adana’mızın bölgesel ürünlerini, damak tadını, kebabını, kültürünü, turizmini, sanatını ve sanayisini Ankara’da yaşayan milyonlara tanıtmak ve buluşturmak şeklinde bir misyonu üstlendiklerini, Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ni tüm kesimlerin destekleyeceğini düşünerek bir çaba içine girdiklerini ifade e

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir