Anne yanı beşik ne zamana kadar kullanılır?

Anne yanı beşik nedir? Bu hem de sepet beşik olarak da bilinir. Anne-babanın kullandığı yatak odasında, yatak odasının derhal ucuna koyulur. Böylece bebeklerin devamlı göz önünde olmasına destek sunar.

Bebeklerin nerede uyuyacağı devamlı büyük bir sual işareti meydana getirir. Zovovo.com’un hazırladığı En İyi Anne Yanı Beşik içeriğine nazaran Ebeveynlerin kendi yatağına alması başlangıçta güzel ve heyecanlı olsa da uyuma esnasında bilinçsiz olarak bebeklere zarar verilmesi oldukça ihtimaller içindedir.

Değişik bir odaya yatırmak da bir şey olduğunda uyanmamaya niçin olabilir. Zira kalınca duvarlar ağlama sesini azaltacağı için uyanmayabilirsiniz. Bu yüzden bez değiştirmesi ya da mama verme benzer biçimde bir ihtiyacı olduğunda bunu uyanana kadar fark etmeyebilir.

Burada devreye giren anne yanı beşik çözümler sunmaktadır. Günümüzde buna dair değişik tasarımlarda ürünler yapım edilir. Her birini inceleyebilir, aralarından size en uygun olana karar verebilirsiniz.

Anne Yanı Beşik Ne Kadar Kullanılabilir?

Anne yanı beşik çoğu zaman 6 aylığa kadar kullanılır. Sadece temel olarak 0-12 ay içinde kullanıma uygundur. Her ne kadar bunlar başlangıçta kullanışsız ve gereksiz bir yatırım benzer biçimde gelse de belirttiğimiz suretiyle bebeklerin sağlığı ve onlarla ilgilenilmesi için oldukça önemlidir.

Zira onları düzgüsel bir yatakta yatırmak, yuvarlanarak düşmelerine sebep olabilir. Bebekler narin oldukları için bu ciddi sorunlara yol açabilir. Güvenilir bir yapıyla üretilen anne yanı beşikler, ebeveynlere destek olmaktadır.

Anne Yanı Beşik Iyi mi Olmalı?

Peki, anne yanı beşik iyi mi olmalı? Eğer sorunsuz ve kaliteli bir halde kullanabileceğiniz bir beşik arıyorsanız öncesinde bazı mevzuları bilmeniz gerekir. Bunlardan bir tanesi taşınabilir olmasıdır. Eğer sık sık ziyaret ediyorsanız, bebeğinizi de beraberinizde götürmeniz gerekir. Zira evde anneanne-babaanne benzer biçimde bir kişiyle bıraksanız bile anne-babanın yerini asla tutmaz.

Ek olarak yavrunuz de zaman içinde sizi özleyecektir. Ek olarak aklınız da bebek ve ona bakan kişide kalır. Zira yaşlılar deneyimli olsa bile ilerleyen yaş sebebiyle gereksinimlerini gerektiği benzer biçimde yapamayabilir. Katlanabilir & sökülüp takılabilir tarzda olan ürünler bu mevzuda size destek sunar.

Böylece yola çıkarken beşiği de yer kaplamaksızın beraberinizde götürebilirsiniz. Bu sayede nerede olursanız olun bebeğinizi yanınızda sorunsuz olarak uyutabilirsiniz.

Her Tarafı Kapalı Olmalıdır

Anne yanı beşik modelleri oldukça geniştir. Bunlardan bazılarının yalnız 3 tarafı kapalıdır. Açık olan tarafı çoğu zaman anne-babanın yatağına yaslanır. Böylece temel olarak bebekle daha rahat kontakt oluşturmak, bir şey olduğunda müdahale etmek amaçlanır.

Sadece emeklemeye süregelen bir bebek buradan kolay bir halde çıkabilir. Ek olarak ebeveyn oldukça agresif uyuyorsa kolu yanlışlıkla bebeğe de gelebilir. Dolayısıyla dört bir yanı kapalı olan modeller hem anne-babalar hem de bebekler için daha güvenli ve kullanışlıdır.

Böylece hem gece siz uyurken çıkmasını engelleyebilir, hem de güvenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Olmalıdır

Anne yanı beşik almadan ilkin kaliteli olmasına da dikkat edilmelidir. Günümüzde bunlar değişik markalar tarafınca yapım edilir. Dolayısıyla kalite her birinde farklılık gösterir. Kalitesiz olması kısa süre sonrasında kırılmasına niçin olabilir. Öyleki ki bazıları kısa süre sonrasında kullanışsız bulunduğunu kanıtlayabilir.

Bu yüzden yüksek kaliteye haiz olanlar size daha iyi çözümler sunacaktır. Bu kapsamda malzemesine de itina gösterilmelidir. Bunun ham maddesi insan sağlığına zararı olan maddeler bulundurmamalıdır.

Tüm bunlara dikkat ederek bir anne yanı beşik alırsanız hem bebeğin güvenliğini sağlayabilir hem de gerektiği süre ona kısa sürede ulaşabilirsiniz. İnternette bulunan değişik modelleri detaylı bir şekilde incelerseniz, sizin için en kullanışlı olana karar verebilirsiniz.

Kaynak: https://www.zovovo.com/anne-yani-besik/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir