FIFA Başkanı Infantino, Pele’nin cenaze töreninde selfie çektirdi

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Brezilyalı futbol efsanesi Pele için düzenlenen cenaze töreninde futbolcunun ailesi ve dostlarıyla beraber fotoğraf çektirdi. Infantino’nun tabutun başlangıcında gelenlerle selfie çektirmesi bilhassa toplumsal medyada tepkilere niçin oldu.

Infantino, Pele’nin uzun seneler top koşturduğu Santos Futbol Kulübü’nün Vila Belmiro stadyumunda düzenlenen anma törenine katılarak spor devi Pele’nin tabutu önünde saygı duruşunda bulunmuş oldu.

Anma töreni esnasında FIFA Başkanı Pele’nin arkadaşları, ailesi ve eski futbolcuların kendisi ile fotoğraf çektirmesi isteğini geri çevirmedi.

Pele’nin oğlu Edinho’ya sarılan Infantino, efsaneleşmiş futbolcunun eşi Marcia Cibele Aoki ile de konuştu.

“Pele ebedidir” diyen Infantino, “O küresel bir futbol ikonu. FIFA tüm üye ülkelerden Pele’nin adını bir stadyuma vermesini isteyecek” açıklamasında bulunmuş oldu. 

Gerçek adı Edson Arantes do Nascimento olan Pele, 1940’ta minik bir taşra kasabası olan Tres Coracoes’te dünyaya geldi. 1956’da Santos’a taşındı ve yaşamının büyük bir kısmını burada geçirdi.

Dünya Kupası’nı 1958, 1962 ve 1970 yıllarında olmak suretiyle üç kez kaldırmayı başaran golcü futbolcu, kanserle uzun süre savaşım ettikten sonrasında 82 yaşlarında öldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir