Gelecek Partili Yıldırım’dan “Temiz Politika” Vurgusu

“Kaybolan hakkaniyet duygusu Gelecek Partisinin temiz politika anlayışı ile tekrardan inşa edilecek”

Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım, gündeme dair yapmış olduğu açıklamada, “Bürokraside yaşanmış olan çarpık ilişkiler, siyasal çürüme, kaybolan hakkaniyet duygusu Gelecek Partisinin temiz politika anlayışı ile tekrardan inşa edilecek” dedi. 

Kamuoyunun yakından takip etmiş olduğu, Sedat Peker’in açıklamaları bir kez daha gündemi sarsarken Peker’in iddialarına Adana siyasetinden de tepkiler gelmeye başladı. 
Gelecek Partisi Kurucularından ve Gelecek Partisi Adana İl Başkanı olan Ebubekir Yıldırım, yapmış olduğu açıklamada “Pisliğe, rüşvete, çıkar ilişkilerine boğulan bu iktidar gidecek, ‘temiz’ politika anlayışımızla toplumsal, siyasal, insani ilişkilerimizi topyekun tekrardan inşa edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı. 

MHP Adana İl Teşkilatı İlçelere Çıkarma Yaptı!

MHP Adana İl Teşkilatı İlçelere Çıkarma Yapmış oldu!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin arkasından bürokraside ciddi bir çöküşün başladığını dile getiren Yıldırım, “Yargının, yasamanın ve yürütmenin tek bir elde toplandığı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yargı kişiselleşmiş, siyaset, çıkar odaklarının merkezi haline gelmiştir. Tek adam sisteminin ülkeyi her manada uçuracağı iddiası ile kampanya yapanların ülkeyi getirmiş olduğu yer, 90’lı yılların kaotik ve mafyatik karanlık iklimi olmuştur malesef. 

İfadelerini asla tasvip etmemekle birlikte, sanatçı Gülşen’in tutuklanmasına sebep olacak bir durum yokken, toplumun mühim kesiminin 
hassasiyetlerini rencide etmiş olduğu için savcılık tarafınca son sürat hapishaneye gönderilmesi,  sadece aynı savcıların bugün Sedat Peker’in iddialarına kör sağır kalması çürümenin, kişiselleşmenin ve bürokrasinin çıkar odaklarına teslim edildiğinin kanıtıdır ”dedi. 

“100 senelik Türkiye Cumhuriyetinde adaletin hiçbir süre dört başı mamur olmadığını biliyoruz sadece yolsuzluğun, rüşvetin ve adaletsizliğin hiçbir dönemde olmadığı kadar bu zamanda kurumsallaştığını da oldukca iyi biliyoruz, hatta gün gün yaşıyoruz” diyen Ebubekir Yıldırım, yaşanmış olan derin ekonomik buhranın sorumlularının, rüşvet ve yolsuzluk ağı ile yetimin, yoksulun ve 85 milyonun lokmasına göz koyduklarını da sözlerine ekledi. 

Son olarak Gelecek Partisi’nin uhdesinde oluşturulan Yolsuzlukla Savaşım Komisyonun Türkiye’deki her gelişmeyi titizlikle takip ettiğini hatırlatan Gelecek Partisi Adana İl Başkanı Ebubekir Yıldırım, “Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu öncülüğünde, Siyasal Etik ve Terbiye Yasasını, Şeffaflık Yasasın çıkararak, Kamu İhale Yasasını ve İmar Yasasını ise cemiyet yararına revize ederek Türkiye’deki çürümeye Gelecek kadroları ile dur diyeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir