Prens Harry yeni kitabında ağabeyi William’ı fizyolojik saldırıyla suçluyor

İngiliz Kraliyet Ailesi ile Prens Harry ve eşi Meghan Markle içinde yaşanmış olan kargaşa ve bunalımlı süreç devam ediyor. 

Çift hakkında Netflix’te gösterilen olaylı dizinin arkasından şimdi de The Guardian gazetesi Prens Harry’nin değindiği ve piyasaya çıkması beklenen anı kitabı “The Spare (Yedek)”da Prens William ile yaşanmış olan şiddetli tartışmayı haberleştirdi. 

İngiliz gazetesi, kitapta anlatıldığını belirttiği anıda, 2019’da Prens Harry’nın ağabeyi William tarafınca iyi mi fizyolojik olarak “saldırıya uğramış olduğu”nın anlatıldığını yazdı.

Anlaşmazlığın 38 yaşındaki Harry’nin Londra’daki evinin mutfağında yaşandığını ileri devam eden gazete, vaka esnasında William’ın Harry’nin eşi Meghan Markle’ı “zor”, “kaba” ve “yıpratıcı” olarak eleştirdiği ve yaşanmış olan arbedede Harry’nin yere düştüğüne atıfta bulunuluyor. 

Harry’nin kitabından yaşananları aktaran gazete, “Beni yakamdan tuttu, kolyemi kopardı ve beni yere düşürdü. Köpeğin yiyecek kabının üstüne kapaklandım, kap kırıldı ve parçaları sırtımı kesti” cümlelerine haberinde yer verdi.

Harry’nin ondan sonra ağabeyine gitmesini söylediğini yazan gazeteye nazaran Harry, William’ın “pişman göründüğünü ve özür dilediğini” hatırlıyor.

İki prens içinde geçen konuşmayı da kitabından aktaran gazete: “William döndü ve şöyleki dedi: ‘Bunu Meg’e anlatmana gerek yok.'”

“Doğrusu bana saldırdığını mı söylüyorsun?” diye soran Harry’ye William cevap olarak ise “Ben sana saldırmadım Harold” diye karşılık verdi. 

Kardeşlerin kargaşa ve bunalımlı ilişkisiyle ilgili son haber, babaları Kral Charles’ın, anası Kraliçe II. Elizabeth’in geçen eylülde 96 yaşlarında ölümünün arkasından gelecek mayısta taç giyme törenine hazırlandığı sırada geldi.

41 yaşındaki Harry ve Meghan, 2020’de Şimal ABD’ya doğru yola çıkmalarının ardındaki nedenlerle ilgili olarak geçen ay Netflix’te gösterilen bir belgeselde İngiliz kraliyet ailesindeki deneyimlerini anlatmıştı.

Harry, kitabın yayınlanmasından ilkin bu hafta İngiliz ITV ve Amerikan CBS kanallarına verdiği röportajda “bir kurum değil, bir aile” istediğini söylemiş oldu.

Harry “Babam ve ağabeyimin geri dönmesini isterim” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir