Seyhan Belediyesi Kreşleri, 800 Minikle Şenlendi!

Başkan Akay, Minikleri Karşıladı, “Kaliteli Eğitim” Vurgusu Yapmış oldu

Seyhan’da yaşayan tüm canlıların huzuru ve mutluluğu için hizmet veren Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, evlatların gelişim alanlarını destekleyip, üretken ve verimli bireyler olma yolunda mevcud potansiyellerini ortaya çıkarma hedefiyle 5 kreşte 3-4-5 yaşlarındaki 800 öğrenciyle yeni eğitim öğretim yılına başladı. Çocuklar, güvenli bir ortamda, uzman öğretmenlerin nezaretinde gün boyu hem eğleniyor hem de öğrenerek geleceğe hazırlanıyor. Çalışan anneler ise gözleri arkada kalmadan mesailerini tamamlıyor.

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü

5 KREŞTE 800 ÖĞRENCİ

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Tellidere, Gürselpaşa, Yeşilyurt, Yeşiloba ve 2000 Evler mahallelerinde bulunan 5 kreşte 3-4-5 yaşlarındaki 800 çocuk okul öncesi eğitime başladı.

08.00 ile 17.00 saatleri içinde, Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın oluşturduğu programlar esas alınarak verilen eğitimlerde, evlatların yaş ve gelişim düzeylerine uygun, ilgi ve gereksinimlerine yönelik, bilişsel, psikomotor, özbakım, dil ve sosyal-duygusal olmak suretiyle tüm gelişim alanlarındaki davranışlarını daha üst düzeye çıkarmak, çeşitlendirip zenginleştirmek hedefleniyor.

Başkan Kocaispir'den Yüreğir İçin "Doğalgaz" Takibi!

Başkan Kocaispir’den Yüreğir İçin “Doğalgaz” Takip edeni!

KREŞ KAPASİTELERİ ARTIRILDI

Kreş ihtiyacının her geçen gün arttığına işaret eden Başkan Akay, geçen yıl 510 öğrencinin kabul edilmiş olduğu kreşlerin kapasitesini artırdıklarını ve 800 öğrenciyle yeni eğitim-öğretim yılına başlandığını aktardı.

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü

GÜVENLİ BİR ORTAMDA, UZMANLARIN GÖZETİMİNDE

Evlatların güvenli bir ortamda, uzmanların nezaretinde geleceğe hazırlandığını dile getiren Başkan Akay, “Kreşlerimizde Mustafa Kemal Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendine güvenen, sorun çözebilen, yaratıcı, araştırmacı, bağımsız düşünebilen, toplumsal ve yazışma becerilerine haiz, kendine-çevresine saygılı, hoşgörülü, mesuliyet bilincine, öz denetime ve ilinti duygusuna haiz, etik değerlere bağlı, bilimsel nitelikli açıdan donanımlı ve mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak iyi ve kaliteli bir okul öncesi eğitim hizmeti sunuyoruz. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarı göstermiş bir yıl temenni ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir