Tecim Bakan Yardımcısı Adana’dan ileti Verdi!

Türkiye Cumhuriyeti Tecim Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ATB’nin Misafiri oldu.

Adana Tecim Borsası Kompleksini gezerek incelemede bulunan TC Tecim Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, yapmış olduğu konuşmada “Fazlaca çağıl bir tesis yapmışsınız. Çukurova toprağının verimli bulunduğunu hepimiz bilir. Karadeniz tabiriyle bu topraklara adamı eksen yeşerir. Günümüzde İklim değişikliği, Covid 19 salgını, son olarak Rusya-Ukrayna savaşı ile beraber dünyada ve vatanımızda tarımın, tohumun, üretim ve üreticinin ne kadar mühim hale geldiği fazlaca daha iyi görülmüştür. Küresel besin krizinin yaşanabileceği endişesi ve arz korkusu dünya genelinde besin fiyatlarında ciddi artışa niçin olmuştur.  Ülkeler açısından ziraat ve toprak artık fazlaca daha mühim ve stratejik bir hale geldi. Bir değişiklik yaşandı. Fakat insanoğlu özünü kaybetmeden gerek tarımda gerekse sanayide üretmeye devam etmelidir. Biz Tecim Bakanlığı olarak köprü olmaya, destek olmaya hazırız.” dedi.

adana ticaret borsası

BİLGİÇ, “SİSTEMDEKİ AKSAKLIKLAR EN AZA İNDİRİLMELİDİR”

ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Tezcan, Şahin Güneşer ve Genel Yazman T. Gökhan Öztürk’ün eşlik etmiş olduğu ziyarette Tecim Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak’ı Adana Tecim Borsasında konuk etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Adana Tecim Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, bakan yardımcısı Uçarmak’a borsanın faaliyetleri ve işleyişi hakkında informasyon verdi.

Başkan Bilgiç, “Lisanslı Depoculuk ve Türkiye Ürün İhtisas Borsacılığı ülke ve Türk tarımı için son yılların en mühim gelişmelerinden biridir. Bu sistemi sürdürülebilir halde geliştirmek için çaba içerisindeyiz. Sistemdeki aksaklıkların en aza indirerek daha verimli hale getirebilmek için desteğinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

adana ticaret

İşte Üreticinin Mısır Taban Fiyatı Beklentisi

İşte Üreticinin Mısır Taban Fiyatı Beklentisi

Tecim İl Müdürü Adnan Ekiz’in de bulunmuş olduğu ziyarette ATB Yöneticilerinden gelen talep ve talepleri dinleyen Tecim Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve İç Tecim Genel Müdür Yardımcısı Adnan Benli, istişaresi edilen mevzularla ilgili bakanlığın üstüne düşen, yapması ihtiyaç duyulan iyileştirmeler için çaba edeceklerini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir