VIDEO : Ruslar, roket saldırısı sonucu ölen askerlerinin yasını tutuyor

Rusya‘nın bazı kentlerinde, Ukrayna ordusunun roket saldırıları sonucu ölen oldukca sayıda asker için anma törenleri düzenlendi.

Ölen askerlerin mühim bir kısmının doğum yeri olan Samara kentindeki anma törenine 200’e yakın şahıs katıldı. Törene katılanların, şehir merkezinde askeri bir anıta ölen askerler için çicekler bıraktığı görüldü.

Ortodoks bir rahibin yakarma okumuş olduğu törende, merasim mangası, ölen askerlerin anısına havaya ateş açtı.

Fransız Haber Ajansı, mahalli medyaya dayandırarak verdiği haberinde, gene aynı bölgede bulunan Togliatti ve Syzran kentlerinde de ölen askerler için anma töreni düzenlendiğini duyurdu.

Ayrıca Müdafa Bakanlığı’nın, Ukrayna ordusunun roket saldırıları sonucu Makeyevka civarlarında 63 Rus askerin yaşamını kaybettiğini açıklaması, ülkede büyük tepki uyandırdı.

Bazı milletvekilleri ve milliyetçiler bu saldırıyı önleyemeyen komutanların cezalandırılmasını istedi.Rusya’da toplumsal medya üstünden meydana getirilen eleştirilerde, bombalama sonucu ölen askerlerin cephane deposu tarafındaki kışlada kalmasına izin verilmesine tepki yayınlandı.

Ukrayna ordusu ise Makeyevka şehrinde kışla olarak kullanılan bir merkeze meydana getirilen hücum sonucu ortalama 400 Rus askerin öldüğü iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir