Vietnam’da iki gün ilkin şantiyede kuyuya düşen çocuk için kurtarma seferberliği

Vietnam’da bir köprü inşaat alanında 25 santimetre genişliğinde ve 35 metre derinliğindeki kuyuya düşen 10 yaşındaki çocuğun kurtarılması için iki gündür zamana karşı yarış veriliyor. 

Ly Hao Nam adlı çocuğun, cumartesi sabahı çukura düştükten sonrasında yardım çığlığı attığının duyulduğu sadece kurtarma ekiplerinin yerini saptamak için pazartesi günü 35 metre derinliğindeki kuyuya kamera indirdikleri ve çocuktan herhangi bir tepki alamadıkları bildirildi. 

Hadise, çocuğun dostlarıyla beraber hurda metal aramış olduğu Mekong deltası eyaletindeki bir köprü şantiyesinde meydana geldi.

Dong Thap eyaleti Ulaştırma Direktörü Le Hoang Bao, mahalli gazete Tuoi Tre News’e verdiği demeçte, “Yalnız (25 santimetre) çapındaki içi boş kuyuya iyi mi düşmüş olduğu ve 35 metreden yere iyi mi çakıldığını anlayamıyorum” ifadesini kullandı. 

Köprü inşaatında çalışan bir kurtarma görevlisi de, “Elimizden gelenin en iyisini halletmeye çalışıyoruz. Çocuğun durumuyla ilgili hemen hemen bir şey söyleyemeyiz.” dedi. 

Kurtarma görevlilerinin yanı sıra aile de burada bulunuyor ve 10 yaşındaki oğullarından gelecek sevindirici bir haber almayı umuyor. 

Ulusal medya ise vinçler ve ekskavatörlerle yığını kaldırma çabalarının şimdiye kadar başarısız bulunduğunu ve kurtarma ekiplerinin çocuğun konumunu belirleyemediğini aktarıyor. 

Reuters’ın haberine nazaran, takımlar sütunu kaldırmak için etrafındaki toprağı yumuşattı, sadece bu durum sütunun eğilmesine ve kurtarma çalışmalarının zorlaşmasına niçin oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir