Yetişim Periyodunu Tamamlayıp Avukat Oldular!

Adana Barosunda ruhsat heyecanı ve mutluluğu yaşandı

Adana Barosunda yetişim dönemlerini başarıyla tamamlayan Yağmur Öceş, Melisa Karapınar, Onat Pehlivan, Dilara Öztürk, Emre Aslan, Sulh Kültüroğlu, Erdoğan Kırkız, Şevval Özbay, Sezin Ece Erallı, Esmeray Sarı ve Uygar Övet için Başkanlık makamında ruhsat töreni yapılmış oldu.

Törene Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Yazman Av. İlker Mengü, Sayman Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. İlker Güzel, Av. Nevzat Elçi, Av. Neval Yurtdaş, Av. Özcan Delihasan, Av. Gül Yalçın Aslan, Av. Ayşe Duygu Özgüven ve Av. Erkan Çetin, aileler ile misafirler katıldı. Av. Gökayaz, törende yapmış olduğu konuşmada, meslektaşlarını ve ailelerini kutladı. 

Adana'da Kadın Cinayeti: Başı Taşla Ezilerek Öldürüldü!

Adana’da Hanım Cinayeti: Başı Taşla Ezilerek Öldürüldü!

adana barosu

Av. Semih Gökayaz, meslektaşlarının hayatında bugünün dönüm noktası bulunduğunu belirterek, “Yetişim dönemlerini başarıyla tamamlayarak bugün aramıza katılacak meslektaşlarım birazdan ruhsatlarını alacaklar. Her birinizin içinizdeki mesleğinize olan tutkusunu, aşkını ve heyecanını gözlerinizden okuyabiliyorum.  Avukatlık mesleği onurlu, mukaddes ve bir o denli da ifa edilmesi savaşım ruhu gerektiren bir meslektir. Kıymetli bürolarda edinilen informasyon, edinim ve tecrübenin yanı sıra baromuzun da ciddi anlamda eğitimleriyle avukatlığa adım atıyorsunuz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı meslek büyüklerinden teslim alan arkadaşlarımızın mesleklerini en iyi şekilde ifa edeceklerine inancım tamdır. Vatanımızda hak aramak, adalete ulaşmak zor. Her koşulda azimle, inatla ve sabırla mesleğinizi yapmış olursanız başarıya ulaşmış olmamanız için hiçbir niçin yok. Hayırlı uğurlu olsun. Aramıza hoş geldiniz.” dedi.

Konuşmanın peşinden törende Avukatlık Ant’ını okuyan meslektaşlarımıza cübbelerini ailelerinin gururlu bakışları altında yetişim yaptıkları ofis avukatları tarafınca giydirildi. Ruhsat alan avukatlar törende duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Ruhsat alan avukatlara cübbeleri, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Av. Şükrü Işık, Av. Kemal Derin, Av. Zehra Akarpınar, Av. Sibel Bayındır, Av. Aytaç Er, Av. Hülya Ceylan Seçer, emekli hakim Servet Öztürk, Av. Oğuz Seçer, Av. Zahide Yükselir, Av. Yapıt Bektaş, Av. Birsen Tanyeli, Av. Hasan Alkan ve Av. Hasan Özler tarafınca giydirildi.

Törende, avukatlara Adana Barosu rozeti ve çanta armağan edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir