Yürürlüğe Giren İmar Yönetmeliği Kenti Rahatlatacak Mı?

AYAMDER (Adana Yapı Müteahhitleri) Başkanı Ender Vurankaya Düzenlemeden ümitli

AYAMDER (Adana Yapı Müteahhitleri) nin iki yıl süresince gösterdiği çaba ve çaba neticesini verdi ve Adana Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği uygulamasında olması ihtiyaç duyulan düzeltmeler, değişimler yapılarak yürürlüğe girdi.

“İMAR YÖNETMELİĞİ ARTIK ŞEHRİ RAHATLATACAK”

Adana Büyükşehir Belediyesi İmar yönetmeliğinde beklenen arzulanan değişim resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikte meydana getirilen değişiklikle bayındır uygulaması ve imarla ilgili alınacak karar uygulamaları şehri yönetenlerin yetkisinde olduğu anlamına geliyor. İki yılı aşkın bir süre bu mevzunun takip edeni olan AYAMDER in gayretleri sonucu resmi gazetede gösterilen yönetmelik, ilimize uygun yaşam biçimi ile uyumlu olabilecek en yakın içeriklere haiz bayındır yönetmeliğini tanımlamış, hazırlamış ve onaylatarak hizmete girmesini elde etmiş bulunmaktadır. 

ADANA BELEDİYELERİ YETKİLİLERİ VE SEKTÖR TEMSİLCİSİ  STK’LARIN İŞ BİRLİĞİ BAŞARIYI GETİRDİ

Hüseyin Kış “Atatürk’ün hedeflerine odaklanmalıyız”

Hüseyin Kış “Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflerine odaklanmalıyız”

6 Eylül 2022 de Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Adana Büyükşehir Belediyesi İmar yönetmeliği ABŞB İmar dairesi Başkanı ve yetkilileri,Çevre Şehircilik Bakanlığı ilmüdürlüğü yetkilileri,Seyhan İlçe Belediyesi yetkilileri, Yüreğir İlçe Belediyesi yetkilileri,Sarıçam İlçe Belediyesi yetkilileri,TMMOB, Adana Mimarlar odası yetkilileri, Adana Makina Mühendisleri Odası Yetkilileri,Adana İnşaat Mühendisleri Odası Yetkilileri, Akamderyetkilileri ve AYAMDER in iki yılı aşkın süre süresince , Çevre Şehircilik Bakanlığı (Ankara ) ile onlarca kere meydana getirilen görüşmeler neticesinde ,emek harcayarak , ilimize uygun yaşam biçimi ile uyumlu olabilecek en yakın içeriklere haiz bayındır yönetmeliğini tanımlamış , hazırlamış ve onaylatarak hizmete girmesini sağlamışlardır.

‘İMAR DÜZENLEMELERİ ARTIK ŞEHRİ RAHATLATACAK’

AYAMDER (Adana Yapı Müteahhitleri) Başkanı Ender Vurankaya açıklamasını şöyleki tamamladı:

“Büyükşehir yönetmelikleri, Şehirlerdeki bayındır düzenlemelerinin şehri yönetenlerin yetkisinde bulunduğunun simgesidir, bu anlamda büyük bir öneme sahiptirler.Kendi kültürü ve yaşam biçimi ile tüm insanlığa örnek teşkil eden Adana’mıza hayırlı olmasını diliyoruz. AYAMDER olarak başarı ile sonuca ulaşmış bu süreçte, şehrimize bulunduğumuz bu katkıdan dolayı fazlaca mutlu olmakla birlikte bundan sonrasında da ilgili olduğumuz bayındır, uygulama vs. şeklinde tüm mevzularda mahalli yönetimler ile şehrimiz için her türlü desteğe hazırız. Ek olarak AYAMDER olarak Adana için ve insan odaklı tüm Toplumsal projelerin yanında olmaya da devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir